Bezpieczne dziecko w każdej podróży

Wszyscy Rodzice zdają sobie sprawę z tego, jak istotne jest bezpieczeństwo dzieci w samochodzie. Na trasie – nawet, gdy kierowca będzie maksymalnie skupiony – w każdej chwili może przydarzyć się przykra przygoda. Właściwa ochrona dziecka w podróży to podstawa udanej i szczęśliwej wyprawy w każde miejsce.

Jak zapewnić dziecku najwyższe bezpieczeństwo w podróży? Tylko i wyłącznie przy pomocy sprawdzonego fotelika samochodowego. Generalnie w branży przewozu najmłodszych zastosowanie ma zasada: im fotelik lepszy, skuteczniejszy i bardziej rekomendowany, tym wyższa będzie też jego cena niż w przypadku marketowych egzemplarzy (choć w ich przypadku trudno mówić o tym, by zapewniały jakąkolwiek ochronę). Odpowiedzialni Rodzice zdają sobie z tego sprawę, twierdzą jednak, że życie i zdrowie ich maluszka jest najcenniejsze – bez wahania wybierają więc polecane przez specjalistów modele fotelików samochodowych, które przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa.

W drodze na lody i rodzinną imprezę

W niektórych sytuacjach samochodowa wyprawa organizowana jest specjalnie dla malucha – np. na lody albo do parku na urodziny kolegi z przedszkola. Wtedy Rodzice czy opiekunowie skupiają się w przeważającej mierze na małym bohaterze i jego pragnieniach i wygodzie. W innych jednak momentach to dorośli występują w pierwszoplanowej roli. Dzieje się tak, gdy jadą do miasta z ważną „dorosłą” sprawą albo gdy wybierają się na wyczekiwane wydarzenie lub rodzinną uroczystość, jak np. ślub. Również wtedy, nawet gdy goni nas pośpiech, należy zadbać o pełne bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy.

Bezpieczna podróż w foteliku samochodowym… na ślub

W przypadku takiej imprezy, jak ślub, może być organizowany transport dla weselników. Warto skorzystać z takiej opcji, ale trzeba sprawdzić jedną, istotną kwestię – czy fotelik samochodowy będzie pasował do auta, którym mają zamiar pojechać Rodzice z dzieckiem. Niezależnie od tego, czy będzie to samochód kogoś z rodziny, czy wynajmowany (duży wybór samochodów do ślubu znajduje się na czymdoslubu.pl), przed wyruszeniem w trasę zyskajcie pewność, że mały podróżnik jest odpowiednio przygotowany do jazdy – wygodny i bezpieczny fotelik samochodowy zapewni mu pełną ochronę.

Przygotowanie dziecka do jazdy w foteliku samochodowym

Odcinek trasy, jaką macie do pokonania, jest bez znaczenia – może to być wycieczka na pobliski basen albo dalszy wyjazd nad morze. W każdej z tych sytuacji należy mieć jednak na uwadze, że różne sytuacje przytrafiają się na drodze. Tak, jak w przypadku wspomnianej wcześniej wyprawy na ślub, troskliwy i odpowiedzialny Rodzic zawsze pamięta o właściwym przygotowaniu malucha do jazdy.

Po wybraniu bezpiecznego fotelika samochodowego można mieć pewność najskuteczniejszych zabezpieczeń dziecka w podróży – jednak zawsze trzeba je dobrze usadzić i zapiąć, dostosowując pasy do wzrostu pociechy. Jeśli tak będzie, na pewno czeka Was wspaniała i bezpieczna podróż!

  • XXL
  • Ranking
  • e-foteliki